ATIK GERİ DÖNÜŞÜM FİYATLARI


Tungsten Karbür Hurdası

Entegre geri dönüşüm firması olan Eroğlu Çevre temel çalışma prensibini, insan sağlığını korumak ve çevre duyarlılığını artıracak şekilde benimsemiştir. Bunların yanı sıra geri dönüşüm kaynakların tükenmesini önlemek, atık çöp miktarını azaltmak, ülke ve dünya ekonomisine katkı sağlamaktır. Entegre lisansa sahip olan firmamız tehlikeli atık, elektronik atık, tehlikesiz atık ve atık akü geri dönüşümü yapmaktadır.

Tungsten Karbür Hurdası Nedir?

Tungsten karbür, saf metallerin en yüksek erime noktasına sahip, donuk gümüş renkli çok set bir metaldir. Öğenin sembolünü aldığı W, Wramram olarak da bilinen W, tungsten, kırılmaya karşı elmastan daha dayanıklıdır ve çelikten daha güçlüdür. Birçok ticari ve endüstriyel uygulama için ideal olan, Tungsten karbür çeliği metalin benzersiz özellikleridir yüksek sıcaklıklara dayanma gücü ve dayanıklılığı vardır.

Tungsten karbür metali, aşınma ve korozyona karşı mukavemet ve dirençlerini arttırmak için diğer metallerle birleştirilebilir ve değişik materyaller üretilerek çok işlevci olarak kullanılır. Bazı çelik alaşımları genellikle karbür çeliği içerir bu sebep tende dayanıklılığı yüksek olmaktadır. Birçok yüksek hızlı çelik testereler, çelik bıçaklar, matkap uçları ve delici aletler gibi kesme ve işleme makinelerinde kullanılmaktadır karışım oranı yaklaşık yüzde %18 tungsten içermektedir.

Tungsten karbür çelik alaşımları, yüksek ısıya dayanıklılık özelliklerine sahip olması roket motoru nodullarınım üretiminde de kullanılır. Diğer tungsten alaşımları, dayanıklılığı ve aşınmaya karşı direnci olmasından dolayı rulman ve pistonlarda da kullanılır. Tungstenle birlikte kobalt, demir veya nikelden yapılan süper alaşımlar, uçaklar için türbin kanatları üretmek için kullanılabilir.

Tungsten Karbür Geri Dönüşümü:

Sanayi üretimin vazgeçilmez olanı tungsten hurdası nasıl geri dönüşütürülür. Eroğlu Çevre olarak Entegre faaliyetlerimizden olan değerli metallerin toplam ayrıştırma ve sınıflandırmasını yaparak tekrardan kullanılmak üzere eritme fabrikalarına ve yurt dışına ihraç etmekteyiz. Tungsten hurdası genellikle çok az miktarda piyasada bulunmaktadır. Bunun sebebi çok amaçlı ve uzun ömürlü olmasından kaynaklanır. Tungsten geri dönüşümü uzun ve meşakkatli bir prosedürden geçerek oluşmaktadır.

Tungsten Karbür hurda fiyatı

Üretim ve tüketim sonucu oluşan karbür hurdalarınızı yerinden veya iş yerlerimize teslim ederek değerinde satabilirsiniz. Tungsten hurda fiyatları metal borsası ve piyasa şartlarına göre belirlenmektedir. Tungsten hurda fiyatlarımız aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.  

  1. Kalite alaşım tungsten hurda fiyatı 100tl/kg
  2. Kalite alaşım tungsten hurda fiyatı 600tl/kg
  3. Kalite alaşım tungsten hurda fiyatı 40tl/kg
  4. Kalite alaşım tungsten hurda fiyatı 20tl/kg

Tungsten karbür hurdası hakkında bilgi almak ve değerini öğrenmek için iletişim merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Merkez Ofis:

Aslı Ne Mutlu San. Sitesi A20

Orta Mah. Erk Sok. No:7/20 Orhanlı Tuzla İst.

Tel:  0216 519 59 50

Fax: 0216 519 59 50

Mail: iletisim@eroglucevre.com

Tungsten karbür hurdası Whatsapp hattı 0543 265 55 61 bizimle iletişime geçin lütfen

Makalenin tüm kullanım hakları Eroğlu Çevre Endüstriyel Atık Yönetimi Ltd. Şti. firmasına aittir. İzinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.