Elektronik Atık Geri Dönüşüm:

Şirketimiz elektronik atık geri dönüşüm lisansına sahip olan firmalar arasındadır. Çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığından almış olduğu işleme lisansı kapsamında tüm ülke genelinde hizmet vermektedir. Elektronik atıkların fiyatlandırması ve geri dönüşüm süreçlerini proseslere uygun bir şekilde yapmaktadır. Elektronik atık fiyatların geri dönüşüm değerlerini öğrenmek ve atıklarınızı bizlere göndermek için bizlere ulaşın. "Güven ve kalite vazgeçilmez ilkelerimizdir" Güncel elektronik atık fiyatı sitemiz üzerinden ve iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. 

Elektronik Atık Nedir?

Kullanıcısı tarafından ömrünü tamamlamış elektronik eşyalara elektonik atık denir. Elektronik atık geri dönüşümü yapan lisanslı firmalar faaliyetlerini ilgili yönetmelik kapsamında yürütmelidirler. Çünkü elektronik atık bir tehlikeli atık sınıfında yer alan atıktır.

Elektronik Atığınızı Nasıl Gönderirsiniz:

Elektronik atık satışı için firma önceden aranıp programa dâhil olunmalıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu süreci daha iyi takip edebilmek adına Mobil Atık Takip Sistemi (MOTAT) geliştirmiştir. Atık Üreticileri MOTAT sistemine kayıt olmaları gerekmektedir sistem üzerinden atık gönderim taleplerini en yakın elektronik atık alan lisanslı firmaya oluşturmalıdır. Yakınınızdaki bir tesise atıklarınızı göndermenizde bir çevre sorumluluğudur.  

Bazı Elektronik Atıklar:

- Yönetmelikte 6 kategori var. Bu kategorilerin altında geri dönüştürülebilecek atıklar şu şekilde sınıflandırılmış:

- Buzdolabı/Soğutucular/İklimlendirme cihazları

- Büyük beyaz eşyalar

- Televizyon ve monitörler

- Bilişim ve telekomünikasyon ve tüketici ekipmanları

- Aydınlatma ekipmanları

- Küçük ev aletleri, elektrikli ve elektronik aletler, oyuncaklar, spor ve eğlence ekipmanları, izleme ve kontrol aletleri

Elektronik atıklarınızın geri dönüşümü için bizim ile iletişime geçebilir ve atıklarınızı geri dönüşüm tesisimizde geri dönüşüme kazandırabilirsiniz.

- Eletronik atık fiyatı 6.00 TL/KG olarak belirlenniştir, miktara ve elektronik atığın özelliklerine göre fiyatlarımız değşiklik gösterebilir. 

 
TESİSİMİZE KABUL ETTİĞİMİZ ELEKTRONİK ATIK KOD LİSTESİ

KOD

ATIK ADI

 

16 02 13*

16 02 09’dan 16 02 12’ye kadar olanların dışındaki tehlikeli parçalar2 içeren ıskarta ekipmanlar

M

16 02 14

16 02 09’dan 16 02 13’e kadar olanların dışındaki ıskarta ekipmanlar

 

16 02 15*

Iskarta ekipmanlardan çıkartılmış tehlikeli parçalar 

A

16 02 16

16 02 15 dışındaki ıskarta ekipmanlardan çıkartılmış parçalar

 

20 01 21*

Flüoresan lambalar ve diğer cıva içeren atıklar

A

20 01 35*

20 01 21 ve 20 01 23 dışındaki tehlikeli parçalar6 içeren ve ıskartaya çıkmış elektrikli ve elektronik ekipmanlar

M

20 01 36

20 01 21, 20 01 23 ve 20 01 35 dışındaki ıskarta elektrikli ve elektronik ekipmanlar

 
 
 
elektronik atı, işleme tesisi, ups kartı, atık elektrikli elektronik eşya işleme tesisi aeeeelektronik atı, işleme tesisi, ups kartı, atık elektrikli elektronik eşya işleme tesisi aeeeelektronik atı, işleme tesisi, ups kartı, atık elektrikli elektronik eşya işleme tesisi aeeeelektronik atı, işleme tesisi, ups kartı, atık elektrikli elektronik eşya işleme tesisi aeeeelektronik atı, işleme tesisi, ups kartı, atık elektrikli elektronik eşya işleme tesisi aeee