Filitre Geri Dönüşümü ve Bertarafı

İş Makinalarında, sanayii makinalarından ve araçlarda Yakıt Filtresi ve Yağ filtresi  bulunmaktadır. Yağların ve yakıtın temizlenmesi konusunda araçların ömürlerini uzatmaktadır. Bunlarla beraber bazı hava filitreleride tehlikeli atık kapsamınagirmektedir. bunlar özel hava fitreleri olup tehlikeli hava gazı ve tehlikeli tozları tutmaya yaryan hava fitreleridir.  

Hava Fitreleri insan sağlığını kormakla beraber dogaya salınan pis gaz ve tozların önüne geçmektedir. Atık yakıt fitreleri araçların ömürleri uzarken diğer tarafta bu atık filtreler Doğada yok olması beklenmektedir.  Ülkemizde Çevre mevzuatlarının gelişmesi ve insanlarımızın bilinçlenmesi neticesin de. Atık filtrelerin geri dönüştürülerek ekonomiye geri kazandırılması amaçlanmaktadır. Eroğlu Çevre Atık yönetimi olarak mevzuatlarca uygun şekilde atık filtrelerin geri dönüşünü yapmaktayız. 
 
Filtre geri dönüşümü oldukça önem arzetmekte olan bir tehlikeli atık sınıfıdır sanayii ve araç bakımlarından çıkan filtreler lisanslı filtre geri dönüşüm tesislerine teslim edilmelidir. doğaya oldukça zarar veren yağ ve petrol ürünleri düzenli depolama yapılarak sevkiyata hazır hale getirilmelidir. Eroğlu Çevre olarak filtere geri kazanım teisini bünyemizde bulundurmaktayız, bileşenlerine ayrıştırma ve bertaraf süreci oldukca zor olan filtere geri dönüşümü, içerisinden çıkan atıkların tamamı enerjiye ve ham maddeye dönüşerek %100 oranında geri kazanılmaktadır.
 
2022 yılı filtre geri dönüm ve bertaraf bedelliri için iletişime geçmeniz yaterli olacaktır.