ATIK GERİ DÖNÜŞÜM FİYATLARI


Mobil Atık Takip Sistemi (MOTAT)

Eroğlu çevre endüstriyel atık yönetimi olarak yönetmeliğin ilk gününden sisteme dâhil olup MOTAT sistemi üzerinden atık alımını yapmaktayız. Halk dilinde Motat’lı akü alımlarımızda başlamıştır.

Tehlikeli atıkların taşınması için kullanılan ulusal atık taşıma formu (UATF) yerine Atık Yönetim Uygulamasının alt modüllerinden bir tanesi olan ve kısaca MOTAT olarak bilenen Mobil Atık Takip Sistemi 2018 yılı başından bu yana kullanılmaktadır.

Atık Yönetim Uygulaması/MOTAT sistemi kullanan birimlerin bilgisayar ve internet erişimi olması gerekliliği bulunmaktadır. Ancak, uygulamanın kullanıcıları arasında büyük sanayi tesisleri olduğu gibi aile sağlığı merkezleri, oto tamirhaneleri, restoranlar ve büfeler gibi küçük işletme/tesisler de yer almakta olup bilgisayar erişimi sağlamakta zorlandıkları bildirilmiştir. Bu zorluğu aşabilmek amacıyla cep telefonları ve tabletlerden MOTAT’a kolayca erişim sağlanabilecek MOTAT Mobil Uygulama hazırlanmıştır.

Bakanlık Entegre Bilgi Sistemi’ne (EÇBS) kaydı bulunan tüm kullanıcılar e-devlet şifresini girmek suretiyle mobil uygulama üzerinden atık gönderim işlemlerini gerçekleştirebilecek ve bu taşımaların takibini yapabilecektir.

Sanayi ve işletmelerden çıkan tehlikeli atıkların MOTAT sistemi üzerinden alımını yönetmeliğin ilk gününden itibaren profesyonelce alımlarını yapmaktayız. Motat sistemi ile hurda akü alımı yapan firmalar atık taşıma arabalarına tehlikeli atık mali zorunlu sigortalarını da yaptırması gerekmektedir.

Eroğlu Çevre temel çalışma prensibini, insan sağlığını korumak ve çevre duyarlılığını artıracak şekilde benimsemiştir. Bunların yanı sıra geri dönüşüm kaynakların tükenmesini önlemek, atık çöp miktarını azaltmak, ülke ve dünya ekonomisine katkı sağlamaktır. Entegre lisansa sahip olan firmamız tehlikeli atık, elektronik atık, tehlikesiz atık ve atık akü geri dönüşümü yapmaktadır.

 Motatlı atık alımı hakkında bilgi almak ve değerini öğrenmek için iletişim merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Merkez Ofis:

Aslı Ne Mutlu San. Sitesi A20

Orta Mah. Erk Sok. No:7/20 Orhanlı Tuzla İst.

Tel:  0216 519 59 50

Fax: 0216 519 59 50

Mail: iletisim@eroglucevre.com

Motatlı atık alımı İçin Whatsapp hattı 0543 265 55 61 bizimle iletişime geçin lütfen