ATIK GERİ DÖNÜŞÜM FİYATLARI


Atık Gönderimi:

Eroğlu Çevre temel çalışma prensibini, insan sağlığını korumak ve çevre duyarlılığını artıracak şekilde benimsemiştir. Bunların yanı sıra geri dönüşüm kaynakların tükenmesini önlemek, atık çöp miktarını azaltmak, ülke ve dünya ekonomisine katkı sağlamaktır. Entegre lisansa sahip olan firmamız tehlikeli atık, elektronik atık, elektronik atık imhası, tehlikesiz atık ve atık akü geri dönüşümü faaliyetlerini yapmaktadır.

Atıklar sınıflarına göre ayrılmaktadır fabrikalarınızdan çıkan atıkların doğru bir şekilde kodlandırılması gerekmektedir. Atık kodu sorgulama yöntemi ile firmanızın atıklarının kodlarını öğrenebilirsiniz. Atık akümülatörlerin atık kodu 16 06 01 olarak belirlenmiştir örnek olarak bunu kullanabilirsiniz. 16 grubuna giren atık aküler 16 06 diye devam eder aynı gruba giren elektroniklerde 16 02 diye devam etmektedirler. 16 02 13, 16 02 14, 16 02 15 şeklinde devam etmektedir. Sitemizden atık kodu sorgulama yapabilir ve atıklarınızın hangi gruba girdiğini öğrenebilirsiniz.

Fabrikalarınızdan çıkan atıkları nasıl göndereceğinize dair kısa bilgi paylaşırsak eğer izleyeceğiniz yol şu şekilde olacaktır.

Atık gönderimi yapabilmek için öncelikle elektronik çevre bilgi sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Çevre bilgi sistemine kayıtınız yok ise çevre ve şehircilik bakanlığına başvuru yaparak gerekli kayıtları tamamlamanız gerekmektedir.

Çevre bilgi sistemi üzerinden atık gönderimi yapmak için öncelikle atığınızın hangi atık kod grubunda olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Çevre bilgi sisteminden atık gönderimi butonuna basarak sayfaya giriş yapanız ve atık kodu bölümüne atık kod numaranızı yazmanız gerekmektedir. Daha sonra fiziksel özelliği ve paketleme şeklini girdikten sonra lisanslı bir taşıyıcı ve lisanslı bir geri dönüşüm tesisi seçmeniz yeterli olacaktır.

Atık gönderimleriniz EÇBS üzerinden yapmanız durumunda hiçbir eksiklik olmadan atıklarınız güvenilir bir şekilde geri dönüşüme katılmış olacaktır. Atık gönderimi hakkında aklınıza takılan tüm sorularınız için bizi ile iletişime geçebilir, atık gönderimi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ana başlıklarda atık gönderimleri:

Elektronik Atık Gönderimi: Fabrika ve iş yerlerinizden çıkan ömrünü tamamlamış elektronik atıklarınız yukarıda belirtmiş olduğumuz yol haritası ile bizlere gönderebilir ve güvenilir bir şekilde geri dönüşümünü yaptırmış olursunuz.

Tehlikeli Atık Gönderimi: Fabrika ve iş yerlerinizden çıkan tehlikeli atıklarınız yukarıda belirtmiş olduğumuz yol haritası ile bizlere gönderebilir ve güvenilir bir şekilde geri dönüşüme kazandırmış olursunuz.

Tehlikesiz Atık Gönderimi: Tehlikesiz atıklarınızın gönderimini güvenilir firmalara yapabilmeniz için firmanın tehlikesiz atık toplama ayırma belgesinin olması yeterli olacaktır. Peki, tehlikesiz atıklar nelerdir örnek olarak verecek olursak: Demir metaller ve demir hurdaları, Alüminyum ve hurdası, Bakır ve hurdası, Pirinç ve Hurdası, Zamak ve hurdası, Çinko ve hurdası, Paslanmaz ve hurdası, Kalay ve hurdası, lehim ve hurdası

Atık Akü Gönderimi: Fabrika ve iş yerlerinizden çıkan ömrünü tamamlamış akülerinizi, akümülatörleriniz, hurda aküleriniz ve pillerinizi yukarıda belirtmiş olduğumuz yol haritası ile bizlere gönderebilir ve güvenilir bir şekilde geri dönüşümünü yaptırabilirsiniz.

Atık gönderimi hakkında bizim ile iletişimi geçebilir, atıklarınızın nasıl gönderileceğini ve geri dönüşüme nasıl kazandırılacağını öğrenebilirsiniz.

Merkez Ofis:

Aslı Ne Mutlu San. Sitesi A20

Orta Mah. Erk Sok. No:7/20 Orhanlı Tuzla İst.

Tel:  0216 519 59 50

Fax: 0216 519 59 50

Mail: iletisim@eroglucevre.com

Atık gönderimi Whatsapp hattı 0543 265 55 61 bizimle iletişime geçin lütfen

Makalenin tüm kullanım hakları Eroğlu Çevre Endüstriyel Atık Yönetimi Ltd. Şti. firmasına aittir. İzinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.