ATIK GERİ DÖNÜŞÜM FİYATLARI


Eroğlu Çevre temel çalışma prensibini, insan sağlığını korumak ve çevre duyarlılığını artıracak şekilde benimsemiştir. Bunların yanı sıra geri dönüşüm kaynakların tükenmesini önlemek, atık çöp miktarını azaltmak, ülke ve dünya ekonomisine katkı sağlamaktır. Entegre lisansa sahip olan firmamız tehlikeli atık, elektronik atık, tehlikesiz atık ve atık akü geri dönüşümü yapmaktadır.

Kablo Atıklarınızla ilgili bilgi almak ve değerini öğrenmek için iletişim merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Bilinen kablo türlerinin birçoğu hem kaplandıkları plastik (genellikle PVC ve polietilen) ve kauçuk malzemesi açısından hem de akımı taşıyan bakır, gümüş, çelik, pirinç, kalay vb. teller açısından geri dönüştürülebilir özelliktedir.

 

Telefon kabloları, güç kabloları, faks makinelerine, fotokopi makinelerine, tarayıcılara, çizim yapan cihazlara, televizyonlara, dvd oynatıcılara, uydu alıcılarına, beyaz ev eşyalarına, serverlara, bilgisayarlara, müzik çalarlara ve her çeşit çevresel aygıtlarına ve yazıcılara ait kablolar, santral kabloları, yer altı hattına çekilen fiber optik kablolar, güç ünitelerindeki kablolar vb. birçok kablo teli ve dış kabuğu itibari ile uygun prosesler kullanılarak ayrıştırıldıktan sonra eritme sistemlerinden sonra yeniden kullanılabilinecek türden atıklardır.

 

Ayrıştırma işleminde birbirinden farklı yöntemler kullanılır. En çok kullanılan metot, metalin kauçuk ve plastikten kablo soyma makinesi ile soyularak ayrılmasıdır. Diğer bir yöntem ise kablonun öğütüldükten ya da biraz daha farklı bir proses olarak doğrandıktan sonra, özel makineler ile hava, titreşim ve yerçekimi sistemi kullanılarak ayrıştırılmasıdır.

 

Bir başka ayırma yöntemi de yakma işlemidir. Düşük sıcaklıklarda yakma yapıldığında dioksinler, furanlar, polisiklik aromatik hidrokarbonlar, partikülar madde, kurşun, arsenik, selenyum ve kadmiyum gibi ağır metal grubundaki kirletici maddeler vb. rüzgar ve suyun taşıması ile yanmanın olduğu noktaya önemli derecede uzak bir bölgedeki havaya, suya ve (külle birlikte) toprağa karışır. Yüksek konsantrasyondaki kirleticiler insan ve çevre sağlığına ciddi ölçüde zarar verirler. İnsanlar üzerinde akut ya da kronik etkiler oluşturabilirler, akciğer tahrişlerinden kalp sorunlarına hatta kanser riskine kadar etkileri söz konusu olabilir.

 

Tehlikeli Sınıfta Yer Alan Yağlı Kabloların Geri Dönüşümü

 

Genellikle telekomünikasyon sektöründe kullanılan yağlı kabloların ayırma işleminden sonra elde edilen plastik ve metallerin yüzeyinde bulunan yağ katran ve gres gibi tehlikeli atık olarak değerlendirilen kısımlardan ayrıştırmak için absorbant maddelerle yağların ve diğer maddelerin yüzeylerden uzaklaştırılması sağlanmaktadır.

 

Absorbant maddelerle yüzeylerden yağlar uzaklaştırıldıktan sonra metal ve plastikler tehlikeli atık kapsamından çıkmaktadır. Yağ, gres ve katran gibi tehlikeli atıkla kirlenen absorbant madde tehlikeli atık kapsamına girdiğinden dolayı faydalı kullanım ömrünü tamamladıktan sonra lisanslı bir firmaya verilerek bertarafı sağlanmalıdır.

Merkez Ofis:

Aslı Ne Mutlu San. Sitesi A20

Orta Mah. Erk Sok. No:7/20 Orhanlı Tuzla İst.

Tel:  0216 519 59 50

Fax: 0216 519 59 50

Mail: iletisim@eroglucevre.com

Kablo geri dönüşümü hızlı fiyat Whatsapp hattı 0543 265 55 61 bizimle iletişime geçin lütfen