ATIK GERİ DÖNÜŞÜM FİYATLARI


Güneş Paneli Geri Dönüşümü;

Atıksız ve temiz enerji kaynaklarının başında gelen güneş paneli Güneş’in verdiği ısı ve ışığı elektrik enerjisine çevirerek ev ve iş yerlerinde kullanılabilir hale getiren temiz enerji kaynağıdır. Üretim bakımından diğer kaynaklara göre çok daha avantajlıdır. Çalışma prensibi ise çok basit ve sırdandır. Panellerin üzerinde bulunan güneş hücrelerine güneş ışınlar gelmesiyle doğru akım oluşmaya başlar. Bulunduğu bölgeye veya kullanıldığı mevsime göre elde edilen enerji miktarının ölçümleri yapılarak seri ya da paralel bir düzenek kurularak ev ya da iş yerlerine bağlanır. Elde edilen güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren bu uygulama ile buzdolabı, Tv, şarj aleti gibi her türlü cihazı kolaylıkla çalıştırabilirsiniz. Panel çoğunluğu arttıkça elektrik üretimde doğru orantılı olarak artar.

 

Dayanıklı yapısı ve masrafsız olmasıyla uzun yıllar kullanılarak enerji üretimi sağlamanızı yarayan güneş paneli tam bir çevre dostudur. Çevreye hiçbir zararı olmayan güneş paneli sessiz çalıştığı için gürültü kirliliği de oluşturmaz. Peki, bunların yanı sıra güneş paneli geri dönüşümü nasıl yapılır veya güneş paneli ömrü ne kadardır sorularını da aklımıza gelmiyor değil.

Güneş paneli geri dönüşümü ülkemizde hazır bir alt yapıya sahip değildir. Bunun sebebi yeni yaygınlaşmaya başlamasından dolayı talep ve rekabet oluşturmamaktadır. Güneş paneli geri dönüşümü ne yazınki kendisi kadar çevreci değildir. Panel içerisinde bulunan değerli madenler düzenli olarak ayrıştırılmaz ise çam ile beraber doğada çok uzun süre kalabilir. Bir güneş panelinin ömrü yaklaşık on yıldır. Ama güneş panelinin ömrü yüzyıllarca doğada kalabilmektedir. Güneş paneli geri dönüşümü elektronik atık işleme lisansı içerisinde sınıflandırılarak doğru bir şekilde ayrıştırılması yapılmalıdır. Panelin hurda değeri ne yazınki çok az olmakla beraber ayrıştırma işlemi de bir o kadar zor olduğu için sektörde talep konusu olmamaktadır.

Eroğlu Çevre temel çalışma prensibini, insan sağlığını korumak ve çevre duyarlılığını artıracak şekilde benimsemiştir. Bunların yanı sıra geri dönüşüm kaynakların tükenmesini önlemek, atık çöp miktarını azaltmak, ülke ve dünya ekonomisine katkı sağlamaktır. Entegre lisansa sahip olan firmamız tehlikeli atık, elektronik atık, tehlikesiz atık ve atık akü geri dönüşümü yapmaktadır.

Güneş paneli geri dönüşümü hakkında bilgi almak ve değerini öğrenmek için iletişim merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Merkez Ofis:

Aslı Ne Mutlu San. Sitesi A20

Orta Mah. Erk Sok. No:7/20 Orhanlı Tuzla İst.

Tel:  0216 519 59 50

Fax: 0216 519 59 50

Mail: iletisim@eroglucevre.com

Güneş paneli geri dönüşümü İçin Whatsapp hattı 0543 265 55 61 bizimle iletişime geçin lütfen