ATIK GERİ DÖNÜŞÜM FİYATLARI


Güneş Paneli;

Temiz enerji kaynaklarının başında gelen güneş paneli, Güneş’in verdiği ısı ve ışığı elektrik enerjisine çevirerek kullanılabilir elektrik enerjisini oluşturan çevre dostu bir kaynaktır. Enerji üretimi bakımından diğer kaynaklara göre çok çok fazla çevre dostudur. Panellerin üzerinde bulunan hücrele güneş ışınları gelmesiyle doğru akım oluşmaya başlar, oluşan akımlar inverter dediğimiz cihaz yardımıyla depolama hücrelerine veya kullanım için şebekeye aktarılır. Bulunduğu bölgeye ve güneş verimliliği bakımından üretim kapasitesi değişmektedir. Güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren teknoloji harikası bu düzenk ile bir evin ihtiyacı olan elektrik enerjisini kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Panel çoğunluğu arttıkça elektrik üretimde doğru orantılı olarak artar ve ihtiyacınıza göre uygulamayı artırabilirsiniz.

Dayanıklı yapısı ve masrafsız olmasıyla on yıla kadar kullanarak enerji üretimi sağlamanızı yarayan güneş paneli çevre dostudur. Çevreye hiçbir zararı olmayan güneş paneli sessiz çalıştığı için gürültü kirliliği de oluşturmaz ve ev ve iş yerlerinizin çatısında ve bahçesinde kullanabilirsiniz. Peki, bunların yanı sıra hurda güneş paneli çıkması durumunda geri dönüşümü nasıl yapılır veya güneş paneli ömrü ne kadardır sorularını da aklımıza gelmiyor değil.

Hurda güneş paneli ülkemizde hazır bir alt yapıya sahip değildir. Bunun sebebi yeni yaygınlaşmaya başlamasından dolayı talep ve rekabet oluşturmamaktadır. Hurda güneş paneli ne yazınki kendisi kadar çevreci değildir. Panel içerisinde bulunan değerli madenler düzenli olarak ayrıştırılmaz ise çam ile beraber doğada çok uzun süre kalabilmektedir. Güneş panelinin kullanım ömrü yaklaşık on yıldır. Ama güneş paneli hurdasın bilinçsiz bir şekilde doğaya bırakılırsa doğada kalan atık yüzyıllarca bulunduğu bölgeyi zehirleyecektir. Hurda güneş paneli elektronik atık işleme lisansı içerisinde sınıflandırılarak doğru bir şekilde deneyimli personellerce ayrıştırılması yapılmalıdır. Güneş paneli hurdasının değeri ne yazınki çok az olmakla beraber ayrıştırma işlemi de bir o kadar zor olduğu için sektörde talep konusu olmamaktadır. Eroğlu Çevre ailesi olarak elektronik atık işleme tesisimizde hurda güneş panellerinin ayrıştırılmasını çevre ve insan sağlığını koruyarak yapmaktayız.

Eroğlu Çevre temel çalışma prensibini, insan sağlığını korumak ve çevre duyarlılığını artıracak şekilde benimsemiştir. Bunların yanı sıra geri dönüşüm kaynakların tükenmesini önlemek, atık çöp miktarını azaltmak, ülke ve dünya ekonomisine katkı sağlamaktır. Entegre lisansa sahip olan firmamız tehlikeli atık, elektronik atık, tehlikesiz atık ve atık akü geri dönüşümü yapmaktadır.

Hurda güneş paneli hakkında bilgi almak ve değerini öğrenmek için iletişim merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Merkez Ofis:

Aslı Ne Mutlu San. Sitesi A20

Orta Mah. Erk Sok. No:7/20 Orhanlı Tuzla İst.

Tel:  0216 519 59 50

Fax: 0216 519 59 50

Mail: iletisim@eroglucevre.com

Hurda güneş paneli Whatsapp hattı 0543 265 55 61 bizimle iletişime geçin lütfen