ATIK GERİ DÖNÜŞÜM FİYATLARI


Eroğlu Çevre temel çalışma prensibini, insan sağlığını korumak ve çevre duyarlılığını artıracak şekilde benimsemiştir. Bunların yanı sıra geri dönüşüm kaynakların tükenmesini önlemek, atık çöp miktarını azaltmak, ülke ve dünya ekonomisine katkı sağlamaktır. Entegre lisansa sahip olan firmamız tehlikeli atık, elektronik atık, tehlikesiz atık ve atık akü geri dönüşümü yapmaktadır.

Floresan geri dönüşümü ilgili bilgi almak ve değerini öğrenmek için iletişim merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Floresan geri kazanım ünitesi faaliyeti için 20 01 21 atık kodu ile atık alımı yapılmaktadır ve sistem 80 m2 ’lik kapalı alanda yer almaktadır. Bu ünitede tesise gelen atık floresan lambaların geri kazanım işlemleri gerçekleştirilmektedir. Atık Floresanlar kırma makinesine atılır. İlk aşamada kapalı sistemde kırılan floresanların içerisinde ki cıva gazı ve fosfor çekilir. İkinci aşamada, döner tambur üzerine gelen cam kırıkları üzerinde bulunan fosfor tozunun ayrılması sağlanır. Cam, Bakır, Alüminyum ve Berta raflık tozlar olarak 4 farklı ürün çıkışı elde edilerek, ilgili geri kazanım tesislerine gönderimi sağlanır.

Kırma sırasında oluşan tozlar ve tehlikeli gazlar tesisimizde bulunan HEPA (Yüksek Verimli Partikül Filtresi) fitreler ve karbon filtreler yardımıyla çekilerek toplanır ve ilgili bertaraf tesisine gönderilir. Geri kazanım oranı %98’dir.

 

Merkez Ofis:

Aslı Ne Mutlu San. Sitesi A20

Orta Mah. Erk Sok. No:7/20 Orhanlı Tuzla İst.

Tel:  0216 519 59 50

Fax: 0216 519 59 50

Mail: iletisim@eroglucevre.com

Floresan geri dönüşümü hızlı Whatsapp hattı 0543 265 55 61 bizimle iletişime geçin lütfen